2016
Individual
- Shambhavi Mishra, Queensland Academy for Science, Mathematics and Technology
- Maggie Wang, Queensland Academy for Science, Mathematics and Technology
- Dawid Brits, Westside Christian College
Team
- Freshwater Christian College
2015
Individual
- Abigail Green, Somerville House
- Tristan Burford-Baynes Mareeba State High School
- Bianca Goodchild, Queensland Academy for Science, Mathematics and Technology
Team
- Kirwan State High School
- Somerville House
- St Monica's College Cairns
2014
Individual
- Sophie Watson (Somervile House)
- Hung-Yi Liu, (Somerville House)
- Trudie Bryan-Brown (Agnew School, Darling Downs).
Team
- Somerville House - Justine Ohlrich, Hung-Yi Liu, Prudence Edwards and Sophie Watson
- Brisbane State High School - Divya Mohanasundaram, Mirai Anfield, Varshini Chandrasekar and Charlotte Crampton
- QASMT Samara Rajesh Jethwa, Peter Klimenko, Alexandra Crawley and Henry Sungkana
2013
Individual
- Eva Wang (Somerville House)
- Jing Yi Xu (Brisbane State High School)
- Shazura Lawrence (Caboolture SHS).
Team
- Brisbane State High - Jing Yi Xu, Bruce Xu, Sanlin Fisher and Catherine Nguyen
- Somerville House - Eva Wang, Antigonie Bradshaw, Sangbida Chaudhuri and Miaohan Long
- Mareeba State High School - Caitlin Goodhew, Adina Heggie, Carla Newlands and Sam Harris
2012
Individual
- Jackson Huang (QASMT)
- Siobhan Cotter (Pimlico SHS)
- Ariel Andrews (Indooroopilly SHS).
Team
- QASMT - Jackson Huang, Harish Murugesan, Jessie Binns and Chih Yun Wu
- Indooroopilly State High School - Cai Fong, Ariel Andrew, Eugene Ma and Tristen Lim
- Somerville House - Taylor Green, Sophie Annabelle Hurford, Micheala Krass and Lakna Alahakoon
2011
Individual
- Teresa Tang (Brisbane SHS)
- Rebecca Day (QASMT)
- Christian Tseng (Mt Gravatt SHS)
Team
- QASMT - Rebecca Day, Victoria Yuan Chen, Fiona Dao and Joohyun Kwon
- Tannum Sands State High School - Zara Wagner, Emily Braithwaite, Heather Elliott and Linda Agyei-Yeboah
- Brisbane State High - Ting-Ting Luo, Tina Sung, Teresa Tang and Tiffany Chang
2010
Individual
- Esmi Zajaczkowski
- Jack Hales
- Jim Peereboom
Team
- St Monica's College, Cairns - Caitlin Stingel, Elise Witter, Jasmine Zamprogno and Jennifer Laycock
- QASMT - Jayden Turner, Karlee Rees, Nicole Salamat and Roman Angel
- All Saints Anglican School - Kaimyn Chapman, Ryan Kidd, Simon McMahon and Tess Johnson
2009
Individual
- Millie MacDonald
- Sarah Thomas
- Chanchanok Chaichim
Team
- QASMT - Jocelyn Bosse, Chanchanok Chaichim, Christopher Martin and Hayden Champion
- Burdekin Catholic High School - Kelvin Scarabel, Oliver Piva, Czarwill Hyne and Bernadette Dash
- Somerville House - Winnie Yum, Michelle Ball, Savini Liyanagama and Lily Xu
2008
Individual
- Casey Linton
- Kristy Butler
- Lauren Simpson
Team
- Somerset College - Greta Mayr, Louisa Morello, Roy Kuo and Casey Linton
- Mount Alvernia College - Kristy Butler, Elise Byrne, Stephanie Mills and Tianna Camilleri
- The Rockhampton Grammar School - Chantal McNaught, Ifreet Mahmood, Amy Leeder and Robert Hasell
2007
Individual
- James Bennet
- Nigel Thomas
- Sophie Hill
Team
- St Pauls School - Louise Horsley, James Bennett, James Nightingale and Courtney Landers
- Somerset College - Colin Finke, Joshua Chakravaty, Nigel Thomas and Julia Medland
- Kelvin Grove State College - Sophie Hill, Michael Copson, Joseph O'Neill and Matthew Hardman
2006
Individual
- Tim Mew
- Katelin Haynes
- Kathryn Noakes
Team
- Somerset College - Joshua Chakravarty, Colin Finke, Nigel Thomas and Julia Medland
- Trinity College Lismore - Matt Fitzpatrick, Samantha Deaker, Louise Higgins and Kate Lennon
- Redlands College - David Mogg, Rebecca Porter, Joanna Baehr and Sheery Chen